KONTAKT

För mer information om Helge Nyberg AB och våra lösningar för intern materialhantering, kontakta oss!
Använd formuläret nedan för att kontakta oss.
Fält markerade med * måste fyllas i.

Helge Nyberg AB

Industrivägen 2
523 90 Ulricehamn

Telefon:

+46 321 263 00

Öppettider växel och kontor

Måndag - torsdag  08.00–16.45

Fredag                        08.00–15.00

Lunchstängt             12.00–12.45

LEDNINGSGRUPPEN 

Göran Nylén

CEO

+46 321 263 13
+46 70 299 20 93

goran.nylen@helge-nyberg.com

Robert Nyberg

Vice president

+46 321 263 16
+46 70 368 73 29

robert.nyberg@helge-nyberg.com

Pernilla Werneröd

Chief financial officer

+46 321 263 12
+46 70 241 50 15

pernilla.wernerod@helge-nyberg.com

Anders Toftmark

Sales director

+46 321 263 21
+46 70 559 98 52

anders.toftmark@helge-nyberg.com

Patrik Ignell

R&D manager

+46 321 263 14
+46 70 384 93 14

patrik.ignell@helge-nyberg.com

Patrik Holm

Production manager

+46 321 263 26
+46 70 329 49 00

patrik.holm@helge-nyberg.com

INKÖP & LOGISTIK

Magnus Sönsterud

Purchase & logistics

+46 321 263 28

magnus.sonsterud@helge-nyberg.com

FÖRSÄLJNING & MARKNAD

Bengt Kindberg

Area sales manager

+46 321 263 36
+46 70 577 03 23

bengt.kindberg@helge-nyberg.com

Simon Johansson

Sales

+46 321 263 38
+46 70 534 03 00

simon.johansson@helge-nyberg.com

Tilda Erneborn

Sales support & order administration

+46 321 263 27
 

tilda.erneborn@helge-nyberg.com

Yvonne Odd

Marketing manager

+46 321 263 31
‭+46 73-842 21 89‬

yvonne.odd@helge-nyberg.com

FÖRSÄLJNING TYSKLAND

Steffen Kammerer

Area sales manager
Germany, Austria, Switzerland

+49 176 2499 0304

steffen.kammerer@helge-nyberg.com

Marius Effenberger

Area sales manager Germany

+49 151 46 70 72 87

marius.effenberger@helge-nyberg.com

Sebastian Schmidt

Area sales manager
Germany

+49 160 9914 3743

sebastian.schmidt@helge-nyberg.com

Alexander-Dean Strecker

Area sales manager
Germany, Austria

+49 170 559 0984

alexander-dean.strecker@helge-nyberg.com

Ralf Träger

Area sales manager
Germany, Czech Republic

+49 171 1824 136

ralf.trager@helge-nyberg.com

Helge Nyberg AB är en internationell aktör med försäljning av vårt truck- och vagnkoncept i 60 länder. Vårt huvudkontor ligger i Sverige med tillverkning och utveckling i Ulricehamn. Produktvarumärket Ergobjörn har utvecklats med fokus på att göra vardagen bättre och enklare för våra kunder. Vår långa erfarenhet av tillverkning och utveckling sedan starten 1958, har skapat en kunskap som ger garantier för en modern, stabil och säker kvalité.